Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Piątek, 2024-05-24 ( Imieniny: Joanny, Zdenka)

Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miasta i Gminy Sienno - Potwierdzanie umów dzierżawy nieruchomości rolnych do KRUS

Potwierdzanie umów dzierżawy nieruchomości rolnych do KRUS

POTWIERDZANIE ZAWARCIA UMOWY DZIERŻAWY NIERUCHOMOŚCI ROLNYCH

Wójt Gminy Sienno informuje, że znowelizowany art. 28 ust. 4 i art. 38 pkt. 1 Ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, wprowadza obowiązek potwierdzania zawarcia umowy dzierżawy przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta), właściwego ze względu na położenie przedmiotu dzierżawy.

W zawiązku z powyższym w celu uzyskania potwierdzenia należy złożyć wniosek o potwierdzenie zawarcia umowy dzierżawy wraz z oryginałem zawartej umowy.

Jednocześnie nadmienia się, że Wójt dokonuje tylko potwierdzenia zawarcia umowy, zatem nie potwierdza faktu rozwiązania lub wygaśnięcia umowy dzierżawy, nie sporządza umowy dzierżawy i nie poświadcza własnoręczności podpisów na tych umowach.

Wydanie potwierdzenia nie podlega  opłacie skarbowej na podstawie art. 2 § 1 ust 1 pkt 1 lit.b ustawy o opłacie skarbowej.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2020-11-09 14:00przez:
Opublikowano:2020-11-09 00:00przez: Piotr Dąbrowski
Podmiot udostępniający: Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miasta i Gminy Sienno
Odwiedziny:2023

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo